Për disa vende të Azisë dhe Afrikës L.O. nëpërmjet YouTube

Publikuar: 07.06.2012 - 14:01

Londėr, 7 qershor - Komiteti Olimpik Ndėrkombėtar (IOC) tha se do tė bėj njė video-kanal nė internet, gjegjėsisht nė ueb-faqen “YouTube” nė tė cilin pėr 64 vende tė Azisė dhe Afrikės do ti transmetoj Lojėrat Olimpike (L.O.) tė Londrės.

IOC tha se nė “YouTube” do tė emitoj 2200 orė transmetim tė drejtpėrdrejt dhe regjistrime tė kufizuara tė garave.

Transmetimet do tė bėhen pėr vendet ku IOC nuk i ka shitur tė drejtat televizive pėr tė shfaqur Lojėrat Olimpike.

Nė mesin e kėtyre vendeve janė Pakistan, Singapor, Tajlandė e Afganistan (Azi), dhe Angolė, Breg tė Fildishtė, Etiopi dhe Zambia (Afrikė).