"Euro 2016", Kombëtarja luan në "Ruzhdi Bizhuta"

Publikuar: 05.01.2014 - 13:23

Elbasan, 5 janar - Kombėtarja shqiptare do t’i zhvillojė ndeshjet e saj pėr kualifikimet e Evropianit 2016 nė “Ruzhdi Bizhuta” tė Elbasanit.  Lajmi bėhet i ditur pėr “Panorama Sport” nga burime tė sigurta nė Federatėn Shqiptare tė Futbollit. Mėsohet se mes FSHF-sė dhe qeverisė shqiptare ėshtė gjetur njė akord, i cili konsiston nė rikonstruksionin e kėtij impianti, me qėllim sjelljen nė kushtet e pranuara nga FIFA dhe UEFA pėr zhvillimin e ndeshjeve ndėrkombėtare.