Biletat për Shqipëri-Zvicër, nga 500 deri në 8 000 lekë

Publikuar: 22.08.2013 - 20:44

Tiranė, 22 gusht - Nė mbledhjen e fundit tė Komitetit Ekzekutiv, Federata Shqiptare e Futbollit ka pėrcaktuar edhe ēmimet e biletave pėr ndeshjen ndėrkombėtare pėr kualifikimet e Kampionatit Botėror “Brazil 2014″, Shqipėri-Zvicėr, e cila do tė luhet mė  7 tetor nė stadiumin “Qemal Stafa”. Siē bėhet me dije, Federata ka ruajtur tė njėjtin trend ēmimesh si nė rastin e fundit me Norvegjinė, teksa njė biletė nga mė tė shtrenjtat kushton 8 mijė lekė (tė rinj) dhe mė e lira 500 lekė. Por pėrtej ēmimeve, ajo qė mund tė pėrbėjė problem pėr kėtė ndeshje parashikohet tė jetė kaosi nė shitjen e tyre, ashtu sikundėr ndodhi nė ndeshjen e 7 qershorit me Norvegjinė, ku shumė bileta u shitėn nė treg tė zi me ēmime shumėfish mė tė larta, shkruan Panorama Sport.