Kombëtarja kërkon të konfirmojë forcën kundër Lituanisë

Publikuar: 26.03.2013 - 09:23

Prishtinė, 26 mars  - Futbollistėt e Kombėtares sė Shqipėrisė dėshirojnė ta konfirmojnė se fitorja e arritur tė premten ndaj Norvegjisė nė Oslo, me rezultatin 1:0, nuk ishte befasi, por me plot meritė. Dhe, pėr ta bėrė kėtė, kanė rastin qysh sot (e martė, 20:00) nė stadiumin "Qemal Stafa" tė Tiranės, ku pėrballė do tė kenė Pėrfaqėsuesen e Lituanisė. Kėsaj here, ndeshja nuk ėshtė kualifikuese, por miqėsore.

(Mė gjerėsisht sot nė “Koha Ditore”)