Vdes ylli shqiptar i futbollit amerikan

Publikuar: 23.01.2013 - 11:49

Shqiptari mė i njohur i futbollit amerikan Serxho Guraleci ka vdekur tė hėnen me 21 janar 2013,pėrderisa ishte duke ushtruar me bashklojtarėt.

Ishin te kota pėrpjekjet e bashkėlojtarėve por edhe e mjekut qė erdhi pas 7 minutave qė ta rikthejnė atė nė jetė. Guraleci vdiq nė moshėn 22 vjeqare

“Vdekja e tij ishte e papritur dhe humbja e tij ėshtė njė humbje e madhe nė futbollin amerikan nė tėrė regjionin, shton kapiteni Steve Goralski. Guraleci ishte duke pėrjetuar ėndrrėn e tij amerikane tė cilėn shijonte me suksese tė shumta ndersa buzėqeshja e tij do mbetet gjithmonė ne mendjen time”.

Sipas dėshirės sė tij tė cilėn ai kishte shprehur para shokėve dhe familjarėve tė tij para se sa tė vdiste, ai dėshironte tė varrosej nė vendlindjen e tij.

Klubi i Futbollit amerikan “Sterling Heights Stevenson” ka hapur njė xhirollogari pėr tė mbledhur para qė tė dėrgojnė atė nė vendlindjen e tij nė Shqipėri.

musa24.01.2013/10:01

ngushtllime familjes guraleci allahu e past qu ne xhenet nuk ka fjal edhe esht e pa dyshimit se allahu e merr robin etina kur aj don.

TAFA24.01.2013/09:20

NGUSHLLIME FAMILJES DHE GJITHE SHQIPTAREVE NE KREJT BOTEN.ESHTE HUMBJE E MADHE PER FAMILJEN DHE TE GJITHE SHQIPTAREVE.

Xhemajli24.01.2013/09:02

Ngushllime për Familjen.

Theranda24.01.2013/08:23

Esht per te ardhur keq per moshen e ti qe ndrroi jet ne lulen e rininis. Ngushllime familjes... Zoti ju ndihmoft.

PEJA24.01.2013/08:22

Ngushllime familjes

Fadili24.01.2013/08:00

ngushllime famuljes Guraleci

Fafil Gashi24.01.2013/07:57

Ngushllime për familjen Guraleci dhe gjith kombin Shqiptarë

bujar dervishaj 24.01.2013/05:37

ngushllime familjes

Mark P.Gjokaj24.01.2013/05:25

Ngushllime familjes dhe tërë shqiptarve posaçërisht sportistve shqiptar për humbjen e pa kompensuar të Serxho Guralecit,krenarisë së kombit tonë në futboll veçmas!Lavdi i qoftë për jetë!

shakra23.01.2013/21:01

ngushllime familjes se tij

SHKUMBINI23.01.2013/20:55

NGUSHLLIME FAMILJES DHE TE GJITHE SHQIPTARVE SPORTDASHS

Tetova23.01.2013/19:47

Ngushllime ishalla i plotsohet deshira e varroset ne vendlindje.

drejtesia23.01.2013/18:22

Ngushllime familjes..!

lulzim zymberi23.01.2013/15:50

ngushllime familjs se tij

Habibe23.01.2013/15:39

Ngushllime familjes

astriti23.01.2013/14:52

ngushllime per familjen zoti qoft me ju dhe u a lehtesoft dhimbjen

Arben23.01.2013/14:17

Ngushellime te thella Famijles se Serxho Guralecit te gjithe Shqipetarve, Klubit dhe mbar Amerikes, per at djalosh aq simpatik.

Dugagjinasja23.01.2013/14:01

Ngushllimet e mija Familjes se ti dhe mbare Kombit Shqipta qe e ka humbur nji talent te tille i cilli ka bere emer ne Amerik. Per Familjen e tije eshte nji tragjedi e madhe.
Perendia ju ndihmofte dhe lehtesofte dhimbjet ne keto momente te veshtira.
I pushofte trupi i qete ne token e Atedheut ku lindi, se vetem atje gjejne Shqiptaret shratin e tyre te fundit.

fitimi23.01.2013/12:56

Ngushtllime Familjes

Mendimi23.01.2013/12:42

Humbje e madhe, Ngushllime Familjes, Farefisit, Rrethit dhe Shoqërisë.

ani krasniqi23.01.2013/12:26

ngushllime per familjen