Pingpongistet e Kosovës shënojnë fitoren e radhës

Publikuar: 28.03.2012 - 15:43

Dortmund, 28 mars - Pingpongistet e Kosovės kanė shėnuar njė tjetėr sukses nė kampionatin botėror tė ekipeve qė po mbahet nė Dortmund. Nė ditėn e katėrt, seleksioni i femrave tė Kosovės zhvilloi takimin e fundit nė grup, pėr ta mposhtur Ugandėn me rezultat maksimal 3:0 dhe kėshtu me tri fitore 3-0 e mbylli  fazėn e  grupeve nė vendin e dytė me shtatė pikė.  Tė tri pingpongistet kosovare mposhtėn kundėrshtarėt e tyre duke i fituar tė tre setet. Amare Janjeva fitoi ndaj Violet Senkomagos 3-0, e me tė njėjtin rezultat fitoi edhe Nehare Janjeva kundėr Linda Nalubangės. Dhe nė ndeshjen e tretė Iliriana Haliti po ashtu me 3-0 mposhti Kevine Gutabingin.