Ujkani i gëzohet interesimit të Arsenalit

Publikuar: 28.03.2012 - 10:11

Prishtinė, 28 mars - Portieri Samir Ujkani nuk ka asnjė kontakt me krerėt e Arsenalit, por megjithatė, atij i bėhet qejfi qė emri i tij ėshtė pėrfolur nėpėr mediat italiane se po monitorohet nga skautėt e Arsenalit. Mediat italiane tė hėnėn kanė shkruar se Ujkani ėshtė pėrcjellė nga skautėt e Arsenalit nė ndeshjen e fundit kampionale ndėrmjet Novaras dhe Lecces (0:0).

"Nuk di asgjė, nuk kam asnjė kontakt me Arsenalin, por e di qė ėshtė shkruar pėr mua se po pėrcillem nga Arsenali. Mė bėhet qejfi qė ėshtė pėrmendur emri im dhe qė jam i njohur pėr Arsenalin", ka thėnė Ujkani tė martėn pėr gazetėn (mė gjerėsisht nė “Koha Ditore”).