Ujkani dëshiron të rikthehet te Palermo

Publikuar: 01.06.2013 - 09:19

Portieri i Kombėtares sė Shqipėrisė, Samir Ujkani ka bėrė tė ditur se dėshiron tė rikthehet te skuadra e Palermos, njoftuan mediumet italiane tė premten. Ujkani dėshiron tė ndihmojė Palermon pėr t'u rikthyer nė Serie A, pasi ekipi sicilian nė edicionin e ri do tė bėjė gara nė Serie B.

Ujkani ishte i huazuar te Chievo pėr gjashtė muaj nga Palermo, por nuk regjistroi asnjė paraqitje. Interesim pėr shėrbimet e Ujkanit ka treguar skuadra e Torinos. "Nuk e di ende se ku do tė luaj nė edicionin e ri. Fillimisht do tė bisedoj me Palermon dhe do tė shoh se ēka do tė vendosin", tha Ujkani. "Kam qenė mirė te Palermo edhe pse aventura ime kėtė vit ishte e shkurtėr. Do tė isha i lumtur nėse do tė rikthehesha te Palermo si portier i parė, pėr ta ndihmuar qė pas njė viti tė jetė sėrish nė Serie A".

24-vjeēari ka kontratė me Palermon deri nė verėn e vitit 2014.