Tetë skuadra kërcënojnë me bojkot, FFK-ja nuk brengoset

Publikuar: 19.04.2013 - 09:18

Prishtinė, 19 prill- Tetė skuadra rrezikojnė me bojkotin e garave. Ky ėshtė pėrfundimi ‘kėrcėnues’ pėr Federatėn e Futbollit tė Kosovės, qė ka dalė pas mbledhjes sė zyrtarėve tė klubeve tė elitės sė futbollit. Nė fakt, gjithēka nisi nga Trepēa 89’, shkruan “Tribuna”.

Zyrtarėve mitrovicas iu bashkuan edhe tetė kryesitė e klubeve tjera tė Superligės, tė cilat i kanė dhėnė ultimatum Federatės sė Futbollit tė Kosovės, pėr ndėrrimin e Komisionit tė Garave dhe Komisionit Disiplinor. Arsyeja kryesore e kėsaj nisme, janė dėnimet padrejta tė kėtyre dy Komisioneve. Numri njė i Trepēės ’89, Abedin Zeka, konfirmoi ultimatumin.

“Ne kemi vendosur ta mbajmė kėtė mbledhje, nga e cila kemi dalė me njė kėrkesė tė drejtė. Pėr shkak tė vendimeve tė padrejta, kėrkojmė qė Komisioni i Garave dhe Komisioni Disiplinor, tė largohen komplet nga detyra. Aty duhet tė vijnė njerėz tė duhur sepse ne po investojmė vazhdimisht nė tė mirėn e futbollit”, deklaroi ai.

 

Hajdin Sejdiu19.04.2013/12:45

Ka fillu me punu projekti serb edhe ne Futboll. Ka filluar tek 89shi e po perfundon te Hysi apo gjihiqi. Kujdes sepse edhe skuadrat te tjera do te bien ne kete qyll shkau. Interesant eshte te kuptohet se ku eshte pozicionu Drenica e Vellaznimi. Mjerim eshte qe ky fare cungu mitrocicas qe deri me 1999 e din ai ku ishte e cka bente e sidomos tash edhe pas lufte. Gjihiqat kan obligim shkaterrimin e futbollit te Kosoves e sidomos kur tash ka gjasa per nje nderkombtarizim te pjesshem. Turpi kurr ska pas brina as nuk do te kete por brinat i shihen me keto iniciativa. Turpin merreni ju qe beni kesi turperime. Nese ky mitrovicasi e dine se pa disiplin ka fudbol apo sport atehere te merr nje statut e rregullore ne Arangjellovc dhe ta bie ne Prishtine e tu tregoj shqiptareve se disiplina nu vlene per Kosove. haaaaaaaa