Gjysmë Maratona e Prishtinës, më 12 maj

Publikuar: 19.04.2013 - 09:17

Prishtinė, 19 prill- Gjysmė maratona Ndėrkombėtare e Prishtinės do tė mbahet muajin e ardhshėm, saktėsisht mė 12 maj. Kėtė e bėnė tė ditur Federata Atletike dhe Ministria e Sportit, nėn patronatin e sė cilės do tė organizohet kjo ngjarje.

Pėr garuesit mė tė mirė nė kategorinė e seniorėve, veteranėve dhe atyre me aftėsi tė kufizuara, do tė ndahen shpėrblime qė nė total kapin vlerė prej 12 mijė eurove. Kėto shpėrblime do tė ndahen pėr dy gjinitė, meshkuj dhe femra, transmeton “Tribuna”.

Tė kujtojmė qė nė gjysmė maratonėn e vitit tė kaluar morėn pjesė 620 garues.