Hapet shkolla e futbollit "Galatasaray Kosova"

Publikuar: 08.03.2013 - 19:06

Prishtinė, 8 mars - Shkolla e futbollit e klubit tė njohur turk tė futbollit, Galatasaray, ka shtrirė rrėnjėt edhe nė Kosovė. Tė enjten u nėnshkrua marrėveshja pėr themelimin e shkollės sė futbollit "Galatasaray Kosova". Marrėveshja u nėnshkrua nė mes shkollės sė futbollit Besėlidhja dhe koordinatores sė shkollės sė futbollit Galatasaray, Secil Uren. SHF Besėlidhja ėshtė shkrirė nė "Galatasaray Kosova". Javėn e ardhshme pritet tė nisė puna me rreth 100 fėmijė sa janė tashmė tė regjistruar, ndėrsa ky numėr pritet tė rritet. Punėn me fėmijė do ta udhėheqė Isa Sadriu. Nė qershor 10 fėmijė tė kėsaj shkolle do tė marrin pjesė nė kampin e shkollės sė futbollit Galatasaray qė mbahet nė Stamboll.