Spanjollët: FIFA “luan” me futbollin e Kosovës

Publikuar: 27.02.2013 - 17:52

Mediat spanjolle akuzojnė FIFA-n se po luan lojė tė dyfishtė me futbollin kosovar. Kėshtu vlerėson faqja e njohur spanjolle superdeporte. es, e cila ia ka kushtuar njė rast tė veēantė rastit tė futbollit kosovar, i cili vazhdon tė mbetet i izoluar tashme e 13 vjet pas luftės, transmeton Shekulli online. Gjithnjė sipas kėsaj uebfaqeje, me hapat tė cilat po lėviz shtėpia e futbollit botėror, ėndrra e drejtuesve tė futbollit kosovar pėr t’u futur nė ombrellėn e FIFA-s dhe UEFA-s mund tė zgjasė.