Elvir Muriqi i kthehet ringut më 15 mars

Publikuar: 28.01.2013 - 10:09

Prishtinė, 28 janar - Njėri prej boksierėve mė tė suksesshėm shqiptarė nė boksin profesionist, Elvir Muriqi, mė 15 mars do tė rikthehet nė ring pas njė pauze prej 15 muajve dhe pėrballė pritet tė ketė boksierin amerikan, Rayco Saunders. Dueli do tė zhvillohet nė New Jersey, ndėrsa ėshtė parashikuar tė jetė nė tetė raunde.

"Jam pėrgatitur mjaft mirė. Po ndihem shumė mirė dhe kur tė vijė dita do tė jem nė formėn mė tė mirė. Do tė boksoj edhe mė mirė se qė kam boksuar pėrpara", ka thėnė Muriqi, tė dielėn pėr gazetėn.

Muriqi deri mė tash ka 39 fitore (24 KO) dhe pesė humbje. Luftėn e tij tė fundit ai e ka zhvilluar mė 10 dhjetor tė vitit 2011, kur mposhti me nokaut teknik nė raundun e dytė amerikanin Chris Grays.

Muriqi sė fundi ka firmosur kontratė me menaxherin amerikan Greg Cohen.

(Mė gjerėsisht nė “Kohėn Ditore”)