Streetbolli mund të ndërkombëtarizohet shpejt

Publikuar: 15.01.2013 - 11:32

FIBA Evropa ėshtė shprehur e gatshme ta pranojė nė gjirin e saj Shoqatėn e Streetballit tė Kosovės, ėshtė bėrė e ditur tė hėnėn nėpėrmjet njė njoftimi nga Federata e Basketbollit e Kosovės. "FIBA 3x3 basketball, ėshtė e gatshme ta pranojė edhe Shoqatėn e Streetballit tė Kosovės nė tė gjitha aktivitetet qė organizon ky departament i FIBA. Gjatė ditėve nė vijim do tė vazhdojnė kontaktet nė lidhje me planet dhe mundėsitė e pjesėmarrjes sė shoqatės sonė nė gara tė cilat i organizon FIBA 3x3 basketball nė mbarė botėn", thuhet nė njoftimin e FBK-sė, pas pėrgjigjes optimiste qė ka marrė nga zyrtarėt e FIBA-s.