Behrami falënderon FFK-në për çmimin

Publikuar: 15.01.2013 - 11:31

Mesfushori kosovar, Valon Behrami, ka falėnderuar Federatėn e Futbollit tė Kosovės qė e ka shpallur atė futbollistin mė tė mirė tė diasporės pėr vitin 2012. Ai tė hėnėn ka thėnė se ėshtė shumė krenar qė ka fituar epitetin e mė tė mirit. "Unė jam shumė krenar dhe pėr kėtė falėnderoj Kosovėn qė mė ka shpallur lojtarin mė tė mirė tė vitit", ka thėnė Behrami, njofton tė hėnėn "ticinonews.ch". Behrami nuk ishte i pranishėm nė ceremoninė e shpalljes sė laureatėve pėr vitin 2012 tė organizuar ditė mė parė nga FFK-ja, por ēmimin e tij e mori babai i tij, Ragip Behrami. Behrami 27-vjeēar ėshtė futbollist i ekipit italian, Napoli. Me Napolin ka kontratė deri nė qershor tė vitit 2017.

labiii ch16.01.2013/19:39

per mendimin tim ma shum e kish meritu Shaqirļiiiii

Bled15.01.2013/14:09

TURP TURP per FFK

bota nuk e konsideron ket Lojtar si Kosovar, dhe ne i japim Qmime keti!!

Kemi shum te tjer qe e meritojn.

TURP TURP I MADH