Kasami gjatë janarit mund t'i bashkohet Wolfsburgut

Publikuar: 15.01.2013 - 11:26

Mesfushori shqiptar, Pajtim Kasami, pėr shkak tė pakėnaqėsive ka kėrkuar tė largohet nga skuadra angleze, Fulham, nė drejtim tė ekipit gjerman, Wolfsburg. Kėshtu ka bėrė tė ditur tė hėnėn "dailystar.co.uk. "Kasami ėshtė i frustruar me qėndrimin nė stol dhe i ka kėrkuar menaxherit tė tij pėr tė vepruar sa mė shpejt. Kasami ėshtė nė radarin e dy skuadrave italiane Sampdoria e Lazio, por Kasami ka favorizuar njė lėvizje drejt Gjermanisė dhe transferimi i tij mund tė kompletohet gjatė kėtij muaji", ka thėnė njė burim brenda klubit anglez pėr "dailystar.co.uk". Kasami 20-vjeēar kėtė edicion nė Premier League ka zhvilluar vetėm dy paraqitje. Me ekipin anglez ka kontratė deri nė qershor tė vitit 2015.