Shala transferohet te Carl-Zeiss Jena

Publikuar: 13.01.2013 - 10:27

Sulmuesi kosovar Andis Shala ka firmosur kontratė pėr njė vit e gjysmė me skuadrėn e kategorisė sė katėrt tė Gjermanisė, Carl Zeiss Jena, bėn tė ditur "Kicker Online". Shala te Jena ėshtė transferuar nga Halleschen FC. Sulmuesi 24-vjeēar te Halleschen FC nuk ka arritur tė tregojė veten. Ai nga viti 2008 deri nė vitin 2011 kishte qenė pjesė e skuadrės sė Premier Leagues sė Skocisė, Dundee United. "Andis Shala ka aftėsitė qė tė na pėrforcojė sulmin", ka thėnė presidenti i Jenas, Rainer Zipfel. Jena ėshtė e dyta nė Zonėn Verilindore tė Ligės Rajonale me 30 pikė nga 15 ndeshje dhe po lufton pėr inkuadrim nė kategori tė tretė.