Bunjaku i rëndësishëm për Kaiserslauternin

Publikuar: 13.01.2013 - 10:22

Trajneri i Kaiserslauternit, Franco Foda, vlerėson lart sulmuesin kosovar, Albert Bunjaku. Ai tė shtunėn nė njė intervistė pėr "volksreund.de", ka thėnė se Bunjaku ėshtė lojtar i rėndėsishėm pėr skuadrėn e tij. "Sigurisht qė Bunjaku dhe Idrissou janė dy lojtarė tė rėndėsishėm pėr ne. Mangėsia e vetme e edicionit tė kaluar ishte qė ne nuk kishim shumė zgjedhje. Nė fazėn sulmuese nuk kishim shumė zgjedhje, prandaj ne do tė pėrpiqemi qė ta forcojmė sulmin me njė sulmues tė ri, nė mėnyrė qė tė shfrytėzojmė mė mirė situatėn", ka thėnė Foda. Bunjaku 29-vjeēar kėtė edicion nė 15 ndeshje tė zhvilluara nė Bundesliga 2 tė Gjermanisė ka shėnuar tetė gola dhe ka kontribuar me katėr asistime. Ai ėshtė kapiten i Kaiserslauternit.