Edhe një humbje për Besart Berishën

Publikuar: 13.01.2013 - 10:08

Sulmuesi kosovar Besart Berisha ka luajtur gjatė tėrė ndeshjes te Brisbane Roar qė nė udhėtim u mposht nga Newcaslte Jets me rezultatin 1:0. Kjo ndeshje u zhvillua tė shtunėn dhe i ka takuar xhiros sė 16-tė nė elitėn e futbollit tė Australisė, A-League. Berisha 27-vjeēar ka shėnuar tetė gola dhe ka dhėnė njė asist nė 16 paraqitje kėtė edicion nė fanellėn e Brisbane Roar. Roari ėshtė kampion nė fuqi i Australisė. Aktualisht zė pozitėn e tetė me 17 pikė.