Behrami kërcënohet me pistoletë në kokë, i vidhet ora

Publikuar: 21.12.2012 - 21:37

Napoli, 21 dhjetor - I sapombėrritur kėtė sezon nė skuadrėn e Napolit, mbrėmjen e djeshme Valon Behramit i ėshtė vjedhur ora e dorės nėn kėrcėnimin e armėve. Ngjarja ka ndodhur mbrėmė rreth orės 20 e 30 minuta nė lagjen Chiaia, nė qendėr tė Napolit.

Behrami ishte duke parkuar veturėn e tij dhe ndėrsa dilte prej saj, i janė afruar me motoēikletė dy persona me kaska nė kokė dhe tė armatosur. Ata i kanė drejtuar pistoletėn nė kokė, duke i kėrkuar t’iu dorėzonte orėn e dorės tė njė marke goxha tė shtrenjtė. Behrami ėshtė bindur dhe iu ka dhėnė orėn, kurse plaēkitėsit e armatosur janė larguar nė drejtim tė lagjes Fuorigrotta, transmeton BW.

Futbollisti kosovar, pa hezituar ka shkuar nė komisariatin Sanferdinando, ku e ka denoncuar menjėherė grabitjen e pėsuar.

Gjatė muajve tė kaluar, ngjarje tė tilla u kanė ndodhur edhe grave tė lojtarėve Pocho Lavezzi dhe Marek Hamshik, si edhe sulmuesit Edinson Cavani dhe mbrojtėsit Salvatore Aronica.

Malushi21.12.2012/23:03

Qy oren me qe ka shpetuar le te harron edhe me hallall.

Hani21.12.2012/21:43

Mbase kete grabitje Valonit ia kane bere shqiptaret , te cilet , edhe e kane ditur se cfare ore ka ne dore futbolisti i njohur shqiptare.