Dajaku largohet nga Drenica

Publikuar: 19.09.2012 - 11:26

Skenderaj, 19 shtator - Mesfushori Taulant Dajaku ka shkėputur bashkėpunimin me skuadrėn e Drenicės, tė martėn. Mėsohet se Dajaku ėshtė larguar nga skuadra e Drenicės, pasi krerėt e klubit i kanė vėnė fajin pėr barazimin 1:1 ndaj Vėllaznimit, nė ndeshjen e zhvilluar tė hėnėn nė stadiumin "Bajram Aliu" tė Skėnderajt. "Unė dhe Drenica nuk kemi mė asgjė mes vete, pasi edhe zyrtarisht e kemi ndėrprerė bashkėpunimin. Vendimi pėr largim ka ardhur pas mbledhjes qė e patėm ku mė akuzuan pėr barazimin me Vėllaznimin", ka deklaruar Dajaku. Me kėtė barazim, Drenica renditet nė pozitėn e tetė me pesė pikė tė grumbulluara. Ndėrsa Vėllaznimi ka tetė pikė dhe zė vendin e katėrt nė Raiffeisen Superligė.

 

meti22.09.2012/19:36

fudbolli se ka met njofshem po ata si elujne duhet me met ne klub

meti22.09.2012/19:34

humbje e madhe per klubin e drenices pa dajakun

abi19.09.2012/20:03

kuku per drenicen qka eka gjet saher po don lushtaku pe merr kan don eshtin matmirtit ilen jash se sika te njofshum

Cipi19.09.2012/14:13

Trajneri Tahir Lushtaku duhet te largohet se ai e shkaterroi KF Drenica qdo here ai e fundos.

simpatizanti19.09.2012/13:07

Nga Drenica duhet te largohet trajneri Lushtaku e jo lojtari me i mire Dajaku.

Naja19.09.2012/11:30

Veshtire se "largohet dajaku nga Drenica"...