Shaqiri e Ribery janë më shumë se bashkëlojtarë

Publikuar: 19.09.2012 - 09:10

Munich, 19 shtator - Xherdan Shaqiri ėshtė pėrshtatur shumė mirė te skuadra e Bayern Muenchenit. Bashkėlojtarėt po e thėrrasin shkurt me nofkėn "Shaq", kurse mesfushori ėshtė ndėr lojtarėt mė tė adhuruar nga tifozėt e skuadrės bavareze.

Meritat mė tė mėdha pėr adaptimin e Shaqirit te Bayerni i ka mesfushori francez Franck Ribery, me tė cilin janė edhe fqinjė me shtėpi. Raportet e mira dhe ndihmėn nga Ribery e ka pranuar edhe vetė Shaqiri, qė para fillimit tė kėtij edicioni iu transferua te Bayerni nga skuadra e Baselit. Ribery dhe Shaqiri janė edhe konkurrentė pėr pozitėn e mesfushorit tė krahut tė majtė.

"Ėshtė shumė mirė qė e kam Riberyn nė afėrsi. Nėse kam ndonjė pyetje apo jam i pasigurt pėr diēka, Ribery gjithmonė mė ndihmon (mė gjerėsisht sot nė “Koha Ditore”).