Shaqiri e Behrami frikësohen, nuk do të luajnë në Shqipëri?

Publikuar: 14.09.2012 - 21:16

Shkup, 14 shtator - Polemikat e rrepta qė u krijuan nė mes shqiptarėve, madje duke i quajtur disa kosovarė qė luajnė pėr Zvicrėn tradhtarė, si duket do tė kenė vazhdimin e tyre. Lajmi i fundit qė vjen nga shteti helvetik, sipas gazetės “Zhurnal Plus”, ėshtė se Xherdan Shaqiri dhe Valon Behrami pas ndeshje, nė biseda qė kanė pasur me disa persona, kanė  shprehur dilemėn nėse do tė paraqiten nė ndeshjen e dytė nė mes kėtyre dy pėrfaqėsuesve, mė 11 tetor 2013, pasi kėta tė fundit frikėsohen pėr sigurinė e tyre.

Tė dy kėta lojtarė ishin cak i disa thirrjeve jo tė kėndshme ndaj tyre. Behrami madje u gjuajt gjatė lojės edhe me shkopinj, kurse Shaqiri u quajt tradhtar.

 

Nikolin17.09.2012/11:29

O Valon ndeshja eshte pas nje viti , por ti je i mirepritur kurdohere ne Shqiperi
Ke me mijra tifoze qe kane me ty si puna ime. Nuk e besoj kurre se " u frikesoke "
me luajte ne Shqiperi . Milaim Rama u duartrikut gjate mur luajti me Shkoder skuadra e rij "Thun e Zvicres" Pershendetje nga zemra se krenohemi me ty ketu ne Tirane

fita17.09.2012/10:05

PO THUHETE O SA MIRE ME QENE SHQIPETAR JAME FTOFE PREJ SHUME KOMENTEVE NUK JEMI AS PATRIOT AS TE SHKOLLUAR PSE MERRINE ME KESI GJANA PA LIDHJE SPORTI SPORT EDHE IBRAMOVICI ESHTE BOSHNJAK PO NUK FLITET PER TA SE NA KA METE PATRIOTIZMI NE SPORT A

qaush behrami17.09.2012/08:45

Ju kisha njoftue se ne vitin 2004 jemi takue me kete patriotin qe sote po fole keqe per keta djelmisha Armend Dukene ne Restorane Rugova .Dhe ky edine shume mire se me lujte pere kombtarenë Shqiptare nuk ka qen e mundure arsyet kane qene procedurale . Kur kane pyte nje Avukat GJERMANE QE KA NJOHUR KY PATRIOTI "ne thojza" ka thane se djali nuk mundet me lue veq duhet me pushue 2 vite mose me lujte me Zvicren .Edhe aje vet eshte pajtue qe mose te vazhdoi kjo procedure .Dhe valoni i ka tregue mos gabofsha Tares Bogdanit dhe nje tjeter qe spo me kujtohet emri ka qene pa floke , kete pune e dine edhe tifozet KUQE E ZI qe sote jane fotot me Valonin .Me vjen keq qe prej tyne mose me dal nje e me fole te verteten , nese nuki dalin me thane te verteten marre ju qofte .Sote dihene se kushe jane Patriota e kushe tradhtar .

fan noli 16.09.2012/20:06

mos kin frik se ju jeni pasqyrja futbolli ok nga ju mesojn shum . se qe 100 vjet shqipria nuk ka mundur me ecur perpara me futboll faj e ka federata futbollit qe nuk e pastron tereni ne fushen e vet .rrespekt per futbollist ne zvicerr dhe ne bot vetm perpara fat sukses. ne ... jere .deri ne japoni amerik e australi forca ok

i drejti16.09.2012/12:20

ishim shum shqipfolies qe nuk guxuam as ne shtepi tona te shkojne, e as ti ruajme grate e motrat tona, qe na u qnjerzuan, e tash ty te ka mbet patriotizmi.

i drejti16.09.2012/12:19

Qka jeni rrok bre fanellen maicen trathtar, veq na qe shkrujme jemi patriota, kush do me vesh fanelen me shkaben dykrenare le ta vsh ka plot me ble, kush don me u bo patriot le te bahet akoma ka vende, e me kan si keta as enderr nuk e kisha pa kombvetaren e shqiperise me kriminelat ne krye, ju nuk e shihni qfar po ndodh e po i akuzoni te tjeret trathtar jemi ne ne kosov, para 13 viteve u kan nje fanell me e vesh, e askuhs nuk e dojke, e tash disa kengetare ketu na bahen patriot.

xy16.09.2012/10:51

Ata nuk jane shqiptare mezi flisnin shqip por as zvicerian nuk bahen kurre!
Per mua te veshesh fanelen majicen! me shkaben dykrenare asht nder shume i madh, qe nga kosovaret duhet te nderohet ma shume, atehere edhe Shqiperia do t'ju doje ma shume, shikoni Lorikun!

Luart Kuq e Zi Shqiperia Etnike15.09.2012/20:54

Ma Mirë Ju bjen mos me ardh hiq Turp Dohet me Ju Ardh Te Gjithë Shqiptarët e Shqiperis te Kosoves Te Maqedonis Te Presheves Jav Kan Marr Inati Futbollisve Shqiptar qe Lujn Per zvicrren.

shpend bokseri15.09.2012/20:42

o keta qe juve ju quajn tradhtar se poluni per zvicren jan vetem se gjeloz ne menyr primitive, je jeni faqja e bardh e shqiptaris, nuk keni nevoj me shku ne shqipri me lujt e mereziku, po ku ka ma tradhtar se shqipetaret e shqiperis neper pllazhat e tyr veq muzik serbisht lshojn perinat tanin. juve veq vzhdoni te korni siksese me perfaqsuesen e zvices e edhe me klubet e juja ku luni, krejt ata qe flasin keq per ju jan vet tradhtar ne vend se me u mbur me juve e jo me lojtar spanjoll e grek e serb, ata juve prej gjelozis ju urejn. perpara krenarija e kombit jeni,

kaqaniku ,9015.09.2012/19:36

ju lumt djema kosovar qe luani ne zvicer krenohemi me ju qe ju kemi mir dot ishte qe mos te shkoni ne shqipri me mir do te ishte ,ket pe them per mos siguri

atdhe15.09.2012/17:25

ju lumt o djemlosh ju jeni ambasador te kosoves ama mos harroni neper inervista tregoni botes qe jeni shqiptar madje edhe ndonje fitore qone flamurin ndersa ato fyrje qe jukan ba juve ata jan azila qe jukan fy rrofshi

dreri15.09.2012/16:02

Ju jeni krenaria e Kosoves.. shkoni edhe nga nje golle jepne ..Suksese Behrami e Gjaka ..

TaulantTirane15.09.2012/15:40

Une i shoh ndryshe nga njeri tjetri keta te dy.Behrami i premtoi Tares dhe i tha qe do vij te luaj ndeshjen tjeter me Shqiperine.Dhe muhabeti y mbyll ketu.pastaj e mori ne tel dhe i tha qe nuk vij se do luaj per Zvicren.Ndersa mesa di une per Shaqirin ,nuk eshte kontaktuar nga njeri serioz i federates.Sidoqofte Duka ka faj dhe pergjegjesi te madhe ne "humbjen" e ketyre lojtareve nga Kombetarja.

azemi15.09.2012/15:28

ju jeni ambasador te kosoves mesju merr malli me shku ne shipri qfar federate ka shipria mazamakeq me te gjitha te kqijat

gjiitti15.09.2012/14:40

ju lumt e hallall ju koft qe nuk luni per shqipnin weq ishalla neser kur pranohet ffk en uefa e fifa luni per ffk se cilini shtetaas i shqipnis ta man flamurin e kosoves edhe i her brawoo jungs

luli koncul15.09.2012/14:34

ju lumt sokola ju jeni ambasadoret e shqiptareve pa merak vetem vazhdoni suksese ju uroj se nuk jeni ne beteja ku luftohet me arm po jeni ku behet sport e aty fiton me i miri ju jeni ata qe keni gjakun e shqiptarit vetem perpara pa frik ejani ne AL edhe luani mos leshoni pe mundeni po qe nevoja sa te mundeni gola pershendetje!

sedat pervizi15.09.2012/11:15

po ma trathtar jan ne ket ndeshje kombetarja ,se kan lujt me ndrresa greke

miloti15.09.2012/10:51

O shkoni e bonju ka nje gol.Suksese

odisea15.09.2012/10:47

mos keni frik ore cuna, ju jeni ambasadoret faqbardhe te shqyptarve, keta qe ju urrejne jane shumica e tyre shqypfolsa kurse pjesa tjeter eshte primitive qe ende skan dale nga shekulli i mesjetes.
Ju jeni shqyptare te lindur e te rritur ne zvicerr pra te jesh lojal ndaj shtetit qe te ka rrit e te ka eduku nuk eshte as gabim as gjunah.
keta turbopatriotat qe ju ofendojne jane asgje me teper senje horde primitvca.
kam qen ne nje lokal shqyptare ku turbopatriotat paguejshin nga 1000 franka muzicarve qe tja shpejte e shpejte nje kenge ku ata ishin patriotat e zgjuar dhe me te medhenjte shqyptare pra per 1000 fr. u ben patrita te shquar.
me gezon lajmi ku shkruan per ju e jo per "shqyptaret" qe ... sin amerikanet, miren me droge , prostitucion, shrytzojne sistemet social sikurse te degjeneruar etj etj.
juve perendija ju ndihmofte te beheni edhe me te forte e edhe me te njohur une nje shqyptare intelektualdiku large do mburrem me ju dhe do ju tregoj shokeve te mi se ju jeni bashkvendaset emi

cameria15.09.2012/10:45

nuk kaijn faij shaqa dhe xhaka se shqipria ashte edobet o shiptar

Shpend15.09.2012/09:25

Nuk jan kta fajtor kan prit kerkes nga komtarja boll,skan tregu intrese po tani qe jan bo ylla po shajn,e kam ni pytje si u ndjet ju kur u kendu hymnni reth flamurit te perbashkuar vetem ket fjal si e prite me tregoni kaq....

Burimi15.09.2012/07:01

Marre per federaten shqiptare....sja vlen me lujt me ta hiq..

dani londer14.09.2012/23:17

Ne Shqiptaret jemi treguar primitiv kohet e fundit ata me te cilet mburremi jashte e brenda vendit i quajme tradhetare, e tradhetaret e vertete si heronje te dites.

VALI14.09.2012/22:40

MIRE E KENI, JU LUMTE DJELMOSHA. DERI SA TE ESHTE DUKA NE KRYE TE FFSH SKA PERPARIM NE FUTBOLLIN SHQIPTAR.

Taulant14.09.2012/22:14

Ne vend te Shqiponjes dy krenare e keni percafu Kryqin e Zvicres, keshtu qe e bajshit me shendet urrejtjen e Shqiptareve.
Po te kishit zgjedhur fanelen Kuq e Zi gjithcka do te ishte ndryshe, do te trajtoheshit ashtu sic trajtohet Lorik Cana prej tifozeve por edhe prej te gjithe Shqiptarve.

Petiriti14.09.2012/21:54

Une nuk po shoh zgjidhje viq keta dy quna me dal me flamur te Kupes e me kallash ne terren plus deklaraten e pavarsise te nenshkruar.Ska force qe e nal kete histeri pornopatriotike kunder ketyre qunave .Zoti ju nimoft kane vendos mi gozdu keta patriotet qe i maj cd e ceces neper xhypa e ska

ani14.09.2012/21:37

mos u merakosni shume.

tush mali14.09.2012/21:28

Ferr keme me ua bë jetën jo vetëm Ju dyve por të gjithë atyre që sherbejn në kombetare të huaja... S'ka ma keq se me prue punën mos me guxue një shqipfoles me shkue në shtetin e tij amë!