Dinastia Bush sërish në Shtëpinë e Bardhë ?

Publikuar: 21.04.2012 - 21:05

Washington, 21 prill - Dinastia Bush synon tė rikthehet sėrish nė Shtėpinė e Bardhė. Kėtė herė ėshtė “i vogli” i familjes Bush, Jebb ai qė synon tė marrė postin e zv/presidentit tė Shteteve tė Bashkuara, nė rast tė njė fitoreje republikane nė zgjedhjet e 6 nėntorit.

Jebb Bush, ish-guvernator i Floridas, deklaroi pėr “NewsMax” se do t’i pėrgjigjej pozitivisht nėse do tė mbėrrinte ftesa prej kandidatit Mitt Romney pėr tė qenė krahu i tij i djathtė nė Shtėpinė e Bardhė, gjithmonė nėse mposhtin kandidatin demokrat dhe presidentin aktual, Barack Obama, transmeton TCH.

Megjithatė, Jebb u shpreh skeptik pėr marrjen e njė ftese tė tillė. “Do ta konsideroja propozimin, por dyshoj tė marr njė telefonatė tė tillė”, deklaroi Jebb Bush duke shtuar gjithsesi se mė e rėndėsishme ėshtė fitorja e kandidatit republikan.

 

iguri Lugina21.04.2012/21:43

Mendoj se qdo kandidat qe propozojht per Kryetar te SHBAes, e, qe e don paqen dhe sigurin per gjith njerzimin , edhe ne, qytearet e planetes nuk duhet te jemi kunder.