SHBA, 4-vjeçari vret 6-vjeçarin me një plumb në kokë

Publikuar: 10.04.2013 - 19:20

New Jersey, 10 prill - Njė fėmijė 4-vjeēar nga New Jersey ka vrarė njė shok tė tij 6 vjeēar me njė armė zjarri qė e kishte gjetur nė shtėpinė e tij, ka bėrė tė ditur policia amerikane.

Sipas policisė, fėmijėt ishin duke lozur jashtė shtėpisė sė 4 vjeēarit, kur mė i vogli kishte hyrė brenda dhe kishte marrė pushkėn e kalibrit 22. Pastaj kishte dalė jashtė dhe kishte tėrhequr kėmbėzėn, duke e qėlluar shokun e tij me plumb nė kokė.

Raportohet se nėna e 4-vjeēarit i kishte telefonuar policisė, dhe 6-vjeēari ishte dėrguar nė njė spital nė New Jersy, ku mė vonė edhe ka vdekur. Policia nuk ka komentuar nėse arma ishte e njė pronari me leje pėr ta mbajtur, duke thėnė se rasti ėshtė duke u hetuar. Nė hetim gjithashtu do tė pėrcaktohet nėse do tė ngrihen edhe akuza, dhe nėse po, kundėr kujt.