Bill Clinton kandidat për Nobelin e Paqes

Publikuar: 04.03.2013 - 15:34

Osllo, 4 mars – Njoftohet se pėr Ēmimin e sivjetshėm tė Nobelit pėr Paqe janė nominuar 259 individė dhe 50 organizata. Nė kėtė listė janė pėrfshirė edhe nxėnėsja pakistaneze, Malala Jusfazai dhe ish presidenti amerikan, Bill Clinton. 

Rekordi paraprak i tė nominuarve pėr kėtė ēmim ishte vėnė mė 2011 kur nė listė ishin pėrfshirė 241 kandidatė.

 

billiobobi04.03.2013/19:32

valla qysh po doket ne ket fotografi spaska me mar cmimin per paqe por per vallzim..