Opozitari pakistanez vritet bashkë me babanë

Publikuar: 23.01.2013 - 13:19

Islamabad, 23 janar - Policia e Pakistanit thotė se njė politikan opozitar dhe babai i tij janė vrarė nga persona tė armatosur e tė panjohur nė qytetin Karaēi.

Raportohet se vetura e politikanit Mian Taimur, ku gjendej edhe babai i tij, ėshtė sulmuar nga personat e armatosur nė motoēikletė, mbrėmė vonė, transmeton REL.

Kjo ėshtė vrasja e dytė politike nė Karaēi, brenda njė jave.

Tė enjten e kaluar ėshtė vrarė ligjvėnėsi provincial Manzar Imam dhe tri truproje tė tij.