Pastruesja vjedh trenin dhe bën ndeshje me të

Publikuar: 15.01.2013 - 11:25

Stokholm, 15 janar – Pastruesja e stacionit tė trenit nė qytezėn suedez Neglinge mbrėmė e ka vjedhur trenin me tė cilin bėri turr nga depoja dhe pas pak e godit me tė njė shtėpi. Punėtorja u lėndua rėndė e edhe shtėpia u dėmtua shumė, porse askush nga banuesit nė tė nuk u plagos, njoftojnė medie suedeze.

Ajo voziti 18 km dhe me shpejtėsinė mė tė madhe goditi rrethojėn dhe e qėllo shtėpinė 50 metra larg binarėve.