Aksident hekurudhor në Egjipt - 19 të vdekur

Publikuar: 15.01.2013 - 09:31

Kajro, 15 janar - Nėntėmbėdhjetė njerėz janė vrarė dhe mė shumė se 100 janė lėnduar kur njė tren me pasagjer ėshtė dalė nga shinat nė jug tė kryeqytetit egjiptian Kajro.

Agjencia e lajmeve MENA ka bėrė tė ditur se treni ishte duke bartur rekrut tė ushtrisė.

Ende nuk ka ndonjė deklaratė zyrtare lidhur me shkaktarėt e aksidentit e cili vije tė njėjtin muaj qė Presidenti Muhamedi Morsi emėroi njė ministėr tė ri tė transportit i cili ėshtė njė anėtar i grupit tė tij nė Vėllazėrinė Muslimane.