Ukrainë: Një gjykatësi, gruas dhje djalit të tij u pritet koka

Publikuar: 15.12.2012 - 22:05

Kijev, 15 dhjetor – Gjykatėsi  i Qarkut tė Frunzenit nė Harkov tė Ukrainės, Vladimir Trofimov, gruaja e tij, djali 20-vjeēar dhe mikesha  e tij janė vrarė nė kėtė qytet tė Ukrainės.

Kufomat e tė vrarėve janė gjetur tė gjitha me kokėn e prerė, ka njoftuar Administrata Qendrore e Ministrisė sė Brendshme tė Ukrainės pėr rajonin e Harkovit.

Nė vendin e ngjarjes hetimet ėshtė duke i zhvilluar hetuesia dhe policia , tė cilėt nuk e pėrjashtojnė mundėsinė se kėto vrasje janė bėrė pėr shkak tė veprimtarisė profesionale tė Trofimovit, raporton Itar-Tass.Mediat ukrainase transmetojnė se viktimat e kėsaj vrasjeje makabėr i ka gjetur njė kushėri nė banesėn e  gjykatėsit.