Clinton pëson “tronditje”

Publikuar: 15.12.2012 - 20:42

Washington, 15 dhjetor - Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, e cila tė hėnėn ka anuluar udhėtimin nė Afrikėn e Veriut dhe Gjirin Persik, pėr shkak tė virusit nė stomak, ka pėsuar njė “tronditje”, pasi i ka rėnė tė fikėt, transmeton REL.

Departamenti amerikan i Shtetit ka bėrė tė ditur se Clinton po shėrohet nė shtėpi dhe se ėshtė nėn vėzhgimin e mjekėve.

Ndihmėsi i saj, Philippe Reines, ka thėnė se Clinton ka qenė e dobėt pėr shkak tė virusit, kur i ka rėnė tė fikėt.

Mėsohet se Clinton do tė punojė nga shtėpia gjatė javės sė ardhshme.

Miran Miraku15.12.2012/23:51

Sherim te shpejt, Zoti te ndihmoft e te bekoft....