Vritet sulmuesi i një shkolle fillore

Publikuar: 14.12.2012 - 18:21

Konnecticut, 14 dhjetor - Tė paktėn njė person ėshtė vrarė tė premten nga tė shtėnat nė njė shkollė fillore nė Connecticut tė SHBA, njoftuan mediet amerikane.

Personi, qė besohet tė ketė qenė sulmuesi, ėshtė i vdekur, ndėrsa disa tė tjerė janė lėnduar nė incidentin nė shkollėn fillore, Sandy Hook, nė Newtown tė Connecticutit.

Detajet nė lidhje me personin e armatosur dhe motivet e mundshme nuk dihen.

Nė shkollė mėsonin fėmijė nga mosha 5 deri nė atė 10 vjeēare.