Uragani "Sandy" mori jetën e 20 personave

Publikuar: 26.10.2012 - 13:08

Los Angeles, 26 tetor - Uragani "Sandy", i cili pėrfshiu Detin e Karaibeve, mori jetėn e tė paktėn 20 personave.

Njėmbėdhjetė persona humbėn jetė nė Kubė, ku uragani shkaktoi pėrmbytje tė mėdha. "Sandy" u bė uragan i parė i kėtij viti qė arriti deri nė territoret e Kubės. Ai u shoqėrua me shira tė fortė dhe me erė, shpejtėsia e tė cilės arrin mbi 190 kilometra nė orė.

Nėntė vdekje tė tjera u regjistruan nė Haiti.

Aktualisht "Sandy" kėrcėnon bregun lindor tė SHBA.