Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Serbi, më 16 mars

Publikuar: 29.01.2014 - 12:56

Beograd, 29 janar - Presidenti i Serbisė, Tomisllav Nikoliq ka shpallur sot zgjedhjet e jashtėzakonshme parlamentare, qė do tė mbahen mė 16 mars.

Ai ka nėnshkruar edhe Dekretin pėr shpėrndarjen e Parlamentit tė Serbisė.

“Kemi krijuar dhe kemi pėrtėrirė miqėsitė me Lindjen, Perėndimin, Veriun e Jugun, por tani na presin shumė punė dhe reforma tė dhembshme qė do tė ēojnė pėrpara jetėn e qytetarėve, pėrmbushja e kushteve qė ia shtron BE-ja secilit kandidat”, ka deklaruar Nikoliq pas nėnshkrimit tė Dekretit.

Ai, sipas FoNet, transmeton Koha.net, ka pėrmendur edhe vendosjen e dialogut me, siē ėshtė shprehur ai, institucionet e pėrkohshme nė Prishtinė dhe ka hapur rrugėn dhe ėshtė pranuar si shtet (e ka fjalėn pėr Serbinė).

Gzimi@29.01.2014/15:00

pse kosova duhet ti mbaj zgjedhjet ne te njejten koh me serbijen .Athua kjo pona sjell perseritjen e historis...kthim mrapa1999???????