Beogradi thotë se merr gjithë çfarë ka kërkuar në Bruksel

Publikuar: 19.04.2013 - 09:47

Beograd, 19 prill – Mediet e Beogradit,duke raportuar pėr kthimin e delegacionit negociues nė Bruksel, citojnė zyrtarėt  serbė, sipas tė cilėve Serbia merr gjithė ēfarė ka kėrkuar nė bisedime.

Bashkėsia e komunave serbe nė Kosovė do tė ketė presidentin, nėnpresidentin dhe Kėshillin. Po ashtu do tė ketė tė drejtėn e zgjedhjes sė komandantit rajonal tė policisė, por edhe komandantėt lokalė nė katėr komunat serbe nė veri si dhe nė jug, kudo qė sipas strukturės etnike serbėt bėjnė shumicėn, shkruan “Blic”.

Nė anėn tjetėr kjo gazetė citon zyrtarėt serbė, sipas tė cilėve anėtarėsimi i Kosovės nė OKB ėshtė i papranueshėm.

Kryeministri i Kosovės Hashim Thaēi jo njėherė ka deklaruar se Serbia mund tė thotė ēfarė tė dojė, por realiteti ėshtė ndryshe. Sipas tij, nė marrėveshjen e propozuar nga Catherine Ashton Kosovės i jepet e drejta e pėrfaqėsimit nė tė gjitha organizatat rajonale e ndėrkombėtare, tė anėtarėsohet nė NATO, por edhe nė Kombet e Bashkuara.

 

Visari19.04.2013/10:14

Ev qe na tranut me lavdrata,lavdrohet serbia lavdrohet kosova e ne fund e peson kosova.Nese eventualisht Thaci i dha keto kompetenca serbeve,atehere nuk na mbetet tjeter vetem ta pranojme mendimin e Cekut per nje mini jugosllavi ,sepse kosova nuk ka popull ce te dale ne rruge e te mos e lejoj kthimin e tije nga Brukseli.

Ardian19.04.2013/10:09

Po serbet I fituan te gjitha qka kerkuan por quditrisht nuk po e nenshkruajn marvershjen...lol

KOSOVARI19.04.2013/10:06

ju shkijet me gjith ket shkaun ton perbeni shumicen veq ne srbi se ne KOSOV jeni pakic mbeturina po kini gjet but thojn kur te nxen budallen hypi mos i zhdryp..ma budall jemi na populli qe veq po kqyrim veq ZOTI ishalla s hjek dor prej neve se sa per politi KUALVE tan na han dreqi me ka krejt

Ramadan Kovaci19.04.2013/09:57

Edhe Bosna e hercegovines ju dha e drejta e përfaqësimit në të gjitha organizatat rajonale e ndërkombëtare, të anëtarësohet në NATO, por edhe në Kombet e Bashkuara, por ce do NUK FUNCIONON si shtet.