Në kasafortën e Titos gjenden 30 kg ar dhe 150 gurë të çmueshëm

Publikuar: 16.04.2013 - 08:49

Beograd, 16 prill – Nė kasafortėn e Titos, janė gjetur, ndėr tė tjera, edhe 30 kilogramė ar dhe rreth 150 pjesė me gurė tė ēmuar tė cilat, thotė gazeta “Danas”, i  kanė takuar familjes mbretėrore serbe Karaxhorxheviq.

Komisioni shtetėror serb ka hapur javėn e kaluara “Kasafortėn e Titos” pas rreth 30 vjetėsh kur kėto gjėsende ishin deponuar me vendimin e Kryesisė sė atėhershme tė ish -   RSFJ-sė.

 

arben xhaka16.04.2013/20:20

po a dini kush ka qen karagjorgji aij qe i ka lidh shqiptaret rreth sane e i ka kall e atina po i takojka ajo pasuri po lexone historin ma shum se kush jan serbet

Tarzani16.04.2013/19:28

O shoku TITO Ku je bre

vedat ademi16.04.2013/18:52

valla me mujt e me kthy at kohe mir ish kan bile nat vakt populli nuk ka hjek per buk

ALILA16.04.2013/17:28

KY BAREM I KA MERITU!

Lavdimi16.04.2013/15:06

Nuk i ka mar me veti! Qka pi vyjn! Veq veprat i merr anena, sen tjeter...

Gabeli i kosoves 16.04.2013/14:01

Magjupi i Kosoves Dil Puno mirru me diqka e mus Prit me te Ushqye dikush i huju se dodo si ti kan kujtue si te shlirohet kosova skemi nevoj te punojm me e te hecim perpara eheheheheh

B.HZB16.04.2013/13:21

Po pse ky far m...... ja ka lane Serrbis ate fare thesari, masi nuk ka mujt me marre me veti ky fare superDEMAGOGU te pakten ta depononte ne bankat e Zvicrres, kuptohet qe ajo eshte pasuri e vjedhur nga Toplica dhe viset e tjera Shqiptare te shkrumuara ne vitin 1878.

besa16.04.2013/12:50

Paska harru me e marr me veti pasurin

Ballisti Demokrat16.04.2013/12:44

Ishalla smerr vesh qeveria e kosoves se dot qeshin me ta.Gati per 40 vite veq qeto i paska vjedhe,qeveria mrena dites i vjedhe edhe ni here qaq,po kto jane pollavra te serbeve e te tjereve e ari i serbis ne gjeneve nuk permendet asnjehere e as kund ,Edhe ne qofte se i paska vjedhe qato su ba nami per 40 vite i meriton

simon uka suedi16.04.2013/12:24

Ari dhe Gurt e qmushem kan qen te v jedhur nga TREPCA ,duhet kthy ne kosov arin dhe gurt e qmushem se neve ne kosov gjith na kan vjedh tjert e tash po na vjedhin udheheqsat ton

Tahiri16.04.2013/11:32

Ajo pasuri duhet të jetë e të gjitha lementeve konstituive të ish Jugosllavisë e jo vetë e atyre shkjeve.

Bariu16.04.2013/11:14

Nuk esht qudi po ti gjendet edhe ma shum se ajo esht pasuri e TREPQES per ket arsye thojn TREPQA radi a Beograd kradi per ket Serbia nuk don mu terhjek prej veriu

THAQI16.04.2013/10:07

PSE KETA TONTE A SKAN VJEDHE HIQ A, E MORE HAJNA E KRIMINELE!

Sefadin magjupi16.04.2013/10:05

O Magjupi i Kosoves,vallahi qashtu ashte. Marshall Tito asht kane ma i mire se politiqaret e Kosoves per ne dhe per shiptaret e Kosoves.

zeni16.04.2013/10:04

Sa e kan politiken e fort Serbija mos me ju perzi ne ate pasuri dalin ne opinion duke thon se osht e Karagjorgjeviqit se normal ai duhet te shitet e te zbritet borgjin si e ka marr nga jasht Tito.Ajo pasuri duhet te ndahet ne 8 pjese ate e ka lon me Testament TITo por keta e kan fshehur nuk e bejn publikeduhet paditur ne gjygjin nderkombtar.........

Prishtina16.04.2013/09:31

Kjo tregon se ka qene rrote some merr mend sa ka rujten e tani ja sheh hajrin tjewter kush,por kjo nuk do te hot qe ehde tanet nuk kane por keto i kane ne kasaforta private t efamiljes se tyre sjan bash fukara as kaeta.por sisitemi ka qene i till skem qka bejme ajo ka qene gabim.mere sa te vyen e jo qe tash merre sa te mundesh me que pesh. sdihet kur ti qelin kate pas aq vite qka del me siguri ne vend te arit del droge.

Magjupi i Kosoves16.04.2013/09:22

valla, TITO je kon bure shteti,me pas mundesi te kisha ngjall dhe ta kqyresh qka i kan ber jugosllvis.Vertet nen sundimin tend kemi jetuar si beg,skemi hjek per kafshat te bukes,sot na ka kapluar mjerimi dhe hajnia politikanve ne tere jugosllavin tende.TITO,te bekoft zoti ne xhehnet se ju jeni kon si pegamer.