Seks në zyrë, jep dorëheqjen ministri malazez (video)

Publikuar: 28.03.2013 - 19:28

Podgoricė,28 mars - Menjėherė pas skandalit tė pėrhapur nėpėr media ku tregohet kreu i Auditit Shtetėror nė Malin e Zi, Mirosllav Ivanisheviq, ai ka dhėnė dorėheqjen pasi nė media u publikuan pamje nga njė video, ku ai shihet duke bėrė seks me njė femėr tė panjohur nė zyrė.Nė njė deklaratė pėr mediat ai thotė: “Informoj publikun se kam dhėnė dorėheqjen e parevokueshme, duke vlerėsuar se sjellja ime, qė ka tėrhequr vėmendjen e medias dhe publikut, nuk ėshtė e pėrshtatshme pėr funksionin tim shtetėror”.

Nė YouTube janė publikuar xhirime tė skenave tė seksit nė kabinetin e ministrit malazez, Mirosllav Ivanisheviē, i cili ka bėrė dashuri me njė vajzė. Pamjet e aktit seksual janė nxirė, kurse biseda ėshtė vulgare.

Siē raporton gazeta e Podgoricės, Vijesti, nė YouTube janė publikuar dy xhirime nga kabineti i Ivanisheviqit, i cili njėherėsh ėshtė edhe kryetar i Senatit Shtetėror tė mbikėqyrjes, ish-zv/kryeministėr dhe ministėr i Financave.

Videoja nuk ėshtė e plotė me filmime, por dėgjohet biseda ndėrmjet tij dhe vajzės me tė cilėn bėn seks.