Në Shkup në ditën e pavarësisë së Kosovës, ‘Dita e Plisit’

Publikuar: 15.02.2013 - 15:43

Shkup, 15 shkurt - Me rastin e 5-vjetorit tė pavarėsisė sė Republikės sė Kosovės, Lėvizja Qytetare ZGJOHU! organizon akademinė solemne “Dita e Plisit” qė do tė mbahet ditėn e diell, mė 17 shkurt 2013, me fillim nė ora 19:00 nė Teatrin Shqiptar nė Shkup.

Mysafirė nderi i kėtij manifestimi do tė jetė djali i komandantit legjendar tė UĒK, Adem Jashari, z. Lulzim Jashari.

Programi kulturor do tė begatohet me pjesėmarrjen e korit tė Liceut Artistik “Jordan Misja” nga Tirana si dhe pikė tė tjera artistike, pėrfshirė edhe ndarjen tradicionale tė plisave.