Sali Berisha: Njohje “de facto” e Kosovës

Publikuar: 06.02.2013 - 22:33

Tiranė, 6 shkurt – Kryeministri i Shqipėrisė, Sali Berisha ka pėrshėndetur takimin e sotėm mes presidentes sė Kosovės, Atifete Jahjaga, dhe homologut tė saj serb, Tomisllav Nikoliq. Nėpėrmjet njė mesazhi nė Facebook, Berisha e cilėsoi takimin historik dhe si njohje “de facto” tė Kosovės nga ana e Serbisė.

Ja edhe mesazhi i Berishės nė Facebook.

“Sot ne Bruksel, histori e vėrtetė!

Kryetarja e shtetit tė pavarur, presidentja e Republikės sė Kosovės, Znj. Ahtifete Jahjaga u takua nė selinė e BE me presidentin e Republikės sė Serbisė, Z. Tomislav Nikoliq nė prani tė Pėrfaqėsueses sė Lartė pėr Ēėshtje tė Jashtme dhe Sigurisė sė BE, Znj. Catherine Ashton. Ata biseduan pėr marrėdhėniet midis dy vendeve tė tyre sovrane. Unė ju ftoj ju tė pėrshėndesim kėtė takim vėrtetė historik qė shėnon de facto njohjen e Kosovės nga Serbia.

Zoti e bekoftė Kosovėn!”.  

meti07.02.2013/01:54

flej flej saloooooooooo

lili06.02.2013/23:59

nuk eshte njohje e kosoves por ndarje e kosoves

Gjilani06.02.2013/23:38

o Sali Berisha Rrofsh sa malet flm shum per perkrahjen

genti06.02.2013/22:47

zoti e bekoft popullin shqiptar,po ashtu zoti e bekoft te madhin SALI ,TROPOJBERISHEN