"Qipro kurrë nuk do të njohë Kosovën"

Publikuar: 30.01.2013 - 13:13

Beograd, 30 janar – Ministri qipriot i pjesės veriore  Lukas Luka i ka htėnė kryetrari tė Qeverisė serbe Rasim Lajiqit se qėndrimi i Qipros ėshtė se kurrė nuk do tė njohė pavarėsinė e Kosovės, transmeto Beta e Beogradit.

Lajiq e ka falėnderuar Qeverinė qipriote  pėr kėtė qėndrim.

Nė Beograd po qėndron edhe kryetar qipriot Dimitris Hristofjas. Ai pritet tė ketė takime me kryetarin serb Nikoliq dhe me kryeministrin Daēiq. 

turku30.01.2013/15:07

besoni burra kur e lexove kete tepja krese me ra e qaq u merzita qe ide nuk keni per ket, paramendoni nje province ruse mafiioze e ortodoxe fashiste kurre nuk do te na pranoj ahi medet se si tja bejme?!

shemsiu30.01.2013/14:51


Pajtohem plotësisht me parafolesin se Qipros me të vërtetë duhet ti vij hakesh Turqia.Sikurse Serbia edhe Qiproja është një shtet fashist dhe habitem se si ka lejuar Bashkimi europian,sidoemos Gjermania me e bere anetare te BE.këtë shtetbanane.I keqi solidarizohet me të keqin.

astriti30.01.2013/14:30

gajle pfff

SINANI MITRO30.01.2013/14:18

hAJT SE BABA TURK PO KTHEHT NE BALLKAN E JAV KALL JUVE EDHE BALTEN NER KEMBE SE VEQ TURQIA JUVE JU VJEN HAKESH BRE POPULL FASHIST E RACIST

Skenderbeu30.01.2013/14:18

Qipro ska shka me njohe Kosoven Qipro duhet te NJOH EULEXsin se aty nuke eshte shtiti Shqiptar po Shteti EULEX

Mixha30.01.2013/13:55

Qiproja eshte nje ishull qe duhet te fundoset, e kam fjalen per pjesen greke.

gazi viti30.01.2013/13:53

ju qipriotet jeni popull shume ma i flliqur se serbet. dot jtu vie dita e dhe juve!

baci30.01.2013/13:44

rasim lajiqi po ma con mallin kur po qesh si rramon morina kur qeshke para milloshit

Nazim Haxha30.01.2013/13:28

Popull fashist qe perkrah nje popull tjeter fashist.Do te ju luaj edhe ketyre arusha para dere.Edhe keta kane rrejte Europen per te hyre ne te.Nuk do te i shpetoje as mafia Ruse,te cilet e kane blere vendit e tyre me para kriminele.E,atehere le te iu vije ne ndihme Serbia,hahaha...

Shyqeri Krasniqi30.01.2013/13:24

Qipros i ardhte hakesh Turkia