Suedia për kthimin vizave Serbisë dhe rajonit

Publikuar: 30.01.2013 - 10:55

Stokholm, 30 janar – Ministri suedez pėr migracion dhe politikė tė azilit Tobias Bilstrom ėshtė pajtuar qė sėrish ė vihen viza pėr qytetarė tė rajonit, pėrfshirė dhe Serbinė dhe pėr kėtė ai i ka njoftuar qeveritė e vendeve tė Bashkimit Evropian

Bilstrom pėrpiqet qė qytetarėve tė Serbisė, Shqipėrisė, B e H, Maqedonisė dhe Malit tė Zi t’iu vihen sėrish vizat dhe vlerėsojnė se ėshtė e pamundur qė mijėra persona nag Serbia dhe vendet fqinje tė kėrkojnė azil nė Suedi, shkruan gazeta "SidSvenskan".