Bullgari: Qëllohet përpara gjykatës bosi i drogës

Publikuar: 29.01.2013 - 22:11

Sofje, 29 janar - Njė prej trafikantėve mė tė mėdhenj tė drogės nė Bullgari, Zlatomir Ivanov, mbeti i plagosur nė njė atentat ndaj tij nė hyrje tė njė gjykate tė kryeqytetit Sofje, raportuan mediat vendase tė martėn. Ivanov u qėllua me disa plumba, katėr prej tė cilėve e zunė nė stomak dhe kėmbė, transmeton TCH.

Njė truprojė gjithashtu u plagos dhe sė bashku me “bosin” e drogės, u dėrgua nė spital.

Policia arriti tė bėnte njė arrestim nė vendngjarje, ndėrsa janė hapur hetime pėr tė zbuluar se cili ėshtė urdhėruesi i kėtij atentati.

Njė ish-agjent policie nė vitet 1991-93, Ivanov vendosi qė tė ndryshonte kah dhe pėr mė shumė se njė dekadė, pėrqendroi nė duart e tij trafikun e drogės nė Bullgari.

Ai gjithashtu ėshtė i dyshuar se ka realizuar njė seri vrasjesh, pėr tė mbrojtur aktivitetin e tij nga klanet rivale tė drogės.