Kosova shkaktare e rënies së përkrahjes serbe për në BE

Publikuar: 29.01.2013 - 15:15

Beograd, - Rėnia e pėrkrahjes sė qytetarėve serbė pėr anėtarėsim tė Serbisė nė BE pėr shumicėn e deputetėve serbė nuk ėshtė befasi e shkak pėr kėtė disa nga ta e shohin nė raportin e BE ndaj Kosovės, njoftojnė medie serbe.

Deputeti i SNS Milovan Drecun thotė se trendi i rėnies sė vazhdueshme nuk ėshtė i mirė dhe se ai duhet ndalur

"Vazhdimisht po vihen kushte tė reja pėr marrjen e datė sė fillimit tė negociatave”, ka thėni ai duke e pėrmendur me kėtė rast Kosovėn.