Lapidari në xhami do ta bënte UÇPMB-në muxhahedine

Publikuar: 23.01.2013 - 14:03

Prishtinė, 23 janar - Gjatė njė interviste dhėnė Radio Dukagjinit, eksperti i ēėshtjeve tė sigurisė, Agim Musliu, duke iu referuar mundėsisė qė lapidari i UĒPMB-sė tė vendoset nė oborrin e xhamisė nė Preshevė, tha se “Nėse lapidari vendoset nė oborrin e xhamisė, atėherė nė mbarė botėn do qarkullonte lajmi se ushtarėt e UĒPMB-sė kanė qenė muxhahidinė”.

Musliu shton se “tė gjitha kėto skenare janė tė paramenduara nga ana e Serbisė me qėllim qė tė dėmtojė imazhin e kėsaj ushtrie”.

 

arben bytyqi23.01.2013/14:31

mire qe jeni zgjuar e hapur syte popull i imi me try te zogut

kodrasadikit23.01.2013/14:11

Te vendoset te shtepija i kultures deri sa te qlirohet lugina nga sllavet e mandej e vendosin aty ku deshiron populli.

Shqyptar23.01.2013/14:10

Jo s'do ta bente sepse te gjithe te vdekurit per çlirim t'asaj pjese te tokes shqiptare jane muslimanë, e para dhe shume e rendesishme kjo, muxhahedin do te thote luftetar, e ata qe vdiqen, a nuk vdiqen si te tille, pra, si luftetarë, kurse e dyta, lapidari nuk do t'perdhunohej, bashke me 10 milion shqiptarët e saj, siç u dhunua prej çizmes serbe, e ju qe po doni me dale prej vetvetes, e keni humb udhen n'oborr, e Zoti syte ua çelte se as te hunda, se jo ma larg saj, s'po shihni. Selam prej Prishtine!