Ambasadori shqiptar, në Preshevë

Publikuar: 20.01.2013 - 16:08

Preshevė, 20 janar - Nė Preshevė sot ka mbėrritur ambasadori i Shqipėrisė nė Serbi, Shpėtim Ēaushi, i cili ėshtė duke biseduar me pėrfaqėsuesit e partive shqiptare tė Luginės. Para Komunės ende qėndrojnė tė tubuar disa dhjetėra qytetarė, kryesisht tė rinj, njofton agjencia FoNet. Vendi prej nga ėshtė hequr lapidari i luftėtarėve tė rėnė tė UĒPMB-sė ėshtė ende i rrethuar me shirita tė kuq dhe qytetarėt aty gjatė ditės kanė ndezur qirinj. Nė vendin ku ka qenė lapidari gjenden edhe buqeta me lule.  

Xhevdeti20.01.2013/23:45

Eshte dashur te reagohet me heret si nje komb i tere ,tani serbet i realizuan premtimet e tyre por ne ku mbetem,mbetem vetem kokulur dhe te ... uar.