Rihapet rruga Rozhajë-Kullë, por jo për automjete të rënda

Publikuar: 18.01.2013 - 15:20

Podgoricė, 18 janar – Rruga Rozhajė-Kullė, thuaja i vetmi pikėkalim kufitar nė mes tė Malit tė Zi e Kosovės, ėshtė hapur sėrish pėr qarkullimi tė automjeteve tė lehta (tė udhėtarėve), por jo edhe pėr mjete tė rėnda tė transportit, njoftojnė mediat e Malit tė Zi.

Njoftohet po ashtu se nė zonat veriore dhe tė mesme vazhdon tė bie borė.