PDSH “shpërngulet” në Shkup

Publikuar: 20.11.2012 - 18:10

Shkup, 20 nėntor- Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) pėruroi zyrat e reja nė Shkup.

Zyrat e reja tė PDSH-sė nė kryeqendėr do tė shėrbejnė pėr realizim te aktiviteteve te ndryshme partiake, por edhe si hapėsirė ku qytetarėt do tė mundet qė tė jenė nė komunikim tė vazhdueshėm me partinė, tė informohen mbi aktivitetet partiake por edhe tė parashtrojnė vėrejtjet, shkeljet apo padrejtėsitė qė u bėhen shqiptarėve nė Shkup dhe rrethinė, transmeton Zhurnal.

Nė kėtė pėrurim mori pjesė edhe lideri i partisė Menduh Thaēi, deputetėt dhe funksionarė tė lartė partiak.