Daçiq: Hashim, kujdes çfarë flet

Publikuar: 13.11.2012 - 09:26

Begrad, 13 nėntor - Hashim Thaēi duhet ke jetė i kujdesshėm se ēka flet, ka thėnė kryeministri i Serbisė, Ivica Dacic, duke komentuar deklaratėn e kryeministrit tė Kosovės se “Serbia duke insistuar nė ndarje po luan me zjarrin pėr ēka mund tė pėrfundojė si Pashallėk i Beogradit”

“Retorika e tillė Thaēit ėshtė e menduar pėr konsum tė brendshėm nė Kosovė. Sepse nuk do tė vendosė Prishtina dhe ajo ėshtė larg asaj pėr tė vendosur se ēfarė do tė jetė Serbia”, ka thėnė Dacic pėr “Blic”.

“Nė vend tė deklaratave tė tilla, mė mirė ėshtė tė merret me dialogun qė na pret, marrėveshjet nė lidhje me pėrmirėsimin e jetės sė bashkėsisė serbe, trashėgimisė kulturore, energjisė dhe shumė gjėra tė tjera me rėndėsi jetike qė duhet pėrmirėsuar dhe zgjidhur”, ka pėrfunduar Daēiq.

 

shqiptarija 14.11.2012/06:57

nga vjen ky lajme fatazem ,nuk eshte vertetuar as nuk do te vertetohet kurre ,bile as qe i ka thene thaci ,kto fjale,kta te dy hane bashke ne nje canak!.

kamenica14.11.2012/05:25

si pas disave koka duft hala me kan nen thundrat serbe ishalla zoti ju drejton juve se marre qka po lexoj a.

mesuesi13.11.2012/21:13

Hashim Thaqi vetem ja ka perekujtuar Daqiqit Pashallukun e Beogradit ,Serbia e dine si e ka marre Vojvodinen,Sangjakun,Preshev,Bujanovc, e Medevegj.E sa per Veriun ne e kemi fajin ,deri sa ne blejem mallera te ndryshem qe vijen drejt nga Serbia e qe ato mallera jan pa kurefar kontrolle e ne ja serevojemi Femijeve tan Veriu gjatre dote jet keshetu.STOP PRODHIMEVE TE DYSHUARA SERBE.

BEXHET PACOLLI 13.11.2012/16:14

HAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHHAHAHAHAHHAHAHAHAAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAAHAHAHAHHAAHHAAHHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAH me te vertet kjo deklarat me ka bo me qeshe

naim berisha13.11.2012/14:30

qfar politike njeher flet thaqi per zjarrin tani i kthen pergjegjjen daqiqi.kush esht nga ju o vllezer qe e kupton ket dredhe dhe ket politik.o zot a shef a po je verbu edhe ti sikur thaqi

cani13.11.2012/13:01

Hashim kujdes qa po fol se nuk e paske kuptu ligjeraten mir siq po shihet nga profa yt Daqiq ruju mos te ndodh edhe nji her se nuk te len ne provim ma ta hup drejten

Atifete Kurtaj Drenice13.11.2012/12:43

O vellezer shqiptareAjo qe pritet nga mjeshtrija serbe,dijeni fare mire se ajo eshte e rreziksme per ne ne radhe te pare.Serbet jane te lindur te luajne me zjarre,sepse badihavgji te padhimshem kane me shumice.Hajna,gjakpirsa kane me mauna.Burgjet plote i kane,sikurse i kane nxjerre nga burgjet gjate luftes,ashtu i nxjerrin prape,militare ,vagabond, ... ses,kriminela me kamiona,dhe Daçiqi as nuk ka nevoj te merzitet as te struket fare,sepse te pa dhimshem i ka per te ia fute zjarrin dhe per ta nxitur luften perseri.Genjeshtare Serbija ka me mauna,kriminele,e tj.Mos u besoni ju lutem,sepse historia jone i ka perjetuar me shekuj,pra te mbijetojme dhe t'i tejkalojme keto sfida qe me shekuj te tere jemi duke ua pare sherrin...!

Luni13.11.2012/11:29

Deklaratat e te dyve duhen te merren vetem pere te shiture Patriotizem te rrejshem para Popullit Shqiptar dhe ati Serb.Popujte e rendomt e te DY Shteteve po vujin pere buke goje , e ju jetoni si Pashallaret dikur pa asni merit. Sa i perkete si do te zhvillohet me tutje situata ne Ballkan nuke vendosni JU fate kemi. Pore Daqiqi duhet me e njofte Popullin Shqipetare se na do ta mbrojim Thaqin tone bile pere inate te Armiqeve.Mose e harro jeten tende ne Prizren ku nuke guxojishe ase me fol vetem kure i kishe PARAMILITARET Serbe afer. Ju Pershendese.

luli 13.11.2012/10:57

qitjau qmimmet mare

Hazir Latifaj13.11.2012/10:45

Eu ku jeni bre shkijet e Qupris po duket se jeni ber lexues te rregullt te Kohes, veq vazhdoni e lexoni se ndoshta dikur vetëdihesoheni dhe ju hjeket perdja se Kosova ka djem te aft qe i dalin zot vatanit.

Xhevat Berisha Janjevë13.11.2012/10:29

Krimineli Daqiq kësaj rradhe, paska fol bash me vend...

hazir latifaj13.11.2012/10:14

Po duket qe te dy komentuesit jan nga Qupria dhe po e njifkan mir gjuhen Shqipe

Ramadan Kovaci13.11.2012/10:05

Citat āRetorika e tillĆ ThaĆit ĆshtĆ e menduar pĆr konsum tĆ brendshĆm nĆ KosovĆ. Sepse nuk do tĆ vendosĆ Prishtina dhe ajo ĆshtĆ larg asaj pĆr tĆ vendosur se ĆfarĆ do tĆ jetĆ Serbiaā, ka thĆnĆ Dacic pĆr āBlicā
Koment āRetorika e tillĆ Dacicit ĆshtĆ e menduar pĆr konsum tĆ brendshĆm nĆ SerbisĆ. Sepse nuk do tĆ vendosĆ Beogradi dhe ajo ĆshtĆ larg asaj pĆr tĆ vendosur se ĆfarĆ do tĆ jetĆ Kosova", ka thĆnĆ Thaqi e paramenduar si pergjgjegje

dikush nga kosova13.11.2012/10:02

Mos u tut se ky i fundit Hshimi nuk e din Pashallekun po e ka ni neper muhabete burash duke pi qaj rusi edhe dicka sa te jene keta Hashim edhe Saliu nuk behet kurgja as Bashkim Kombetar a kurgja hajt se nje ....t jeni te dy edhe ti Daqiq bashk me Homologun tane te cilit i qajn zemra per beograd

peja13.11.2012/09:54

BRAVO te madhe zotri dacic. se keta sharllatanat tan nuk din send tjeter veq se te shesin patriotizem mashtrus se nuk din qush me hek prej vemendjes popullit hajnit qe i bojn mrenda kosoves me privatizimin pronave publike qe e shiten kosoven veq per ni grusht euro.PYTJA ËSHTË KU MBETEN 1.4 MILJON EURO TE PASSAPORTAVE BIOMETRIKE pergjigjuni hajna.