Protesta në Tiranë mesazh për Shkupin e Beogradin

Publikuar: 07.05.2012 - 14:57

Tiranė, 7 maj - Lėvizja "Shqipėria e Re" organizoi sot nė Tiranė marshimin e madh nė mbrojtje tė dinjitetit tė shqiptarėve dhe kombit shqiptar.

Nga ora 11.00 me qindra mijėra vetė, sipas INA, u nisėn pėr tė protestuar para Ambasadės Serbe dhe maqedonase.

Kryetari Edmond Vlashaj theksoi se shqiptarėt nuk janė terroristė, por janė paqedashės.

"Jemi kėtu pėr tė mbrojtur tė vėrtetėn dhe tė drejtėn e vėllezėrve dhe motrave tona nė Shkup dhe Preshevė", theksoi Vlashaj.

Protestuesit marshuan nė Bulevardin e Dėshmorėve pranė Ambasadės sė Serbisė dhe mė pas drejt Ambasadės sė Maqedonisė. Pas kėtij marshi, organizatorėt firmosėn peticionin qė i`u dėrgua Bashkimit Evropian kundėr ministrave tė brendshėm tė Serbisė Ivica Daēiq dhe tė Maqedonisė, Gordana Jankullovska. 

Ronni09.05.2012/10:53

ju lumttttttttt.....
tjeter her sa ma shum shiptar ne protesta