Rama në Itali

Publikuar: 19.07.2013 - 14:36

Tiranė, 19 korrik -  Partia Socialiste ka zbardhur sot axhendėn e takimeve te kreut tė saj, Edi Rama, nė Rome, me disa nga drejtuesit mė tė lartė shtetėrorė. Ne nje njoftim per mediat, PS ben me dije se temat kryesore tė bisedės mes kreut tė PS-sė, Rama dhe Kryeministrit italian, Enrico Letta, ishin forcimi i bashkėpunimit mes dy vendeve, nxitja e investimeve italiane nė Shqipėri si edhe mbėshtetja qė vendi fqinj do i japė kėrkesės sė Shqipėrisė pėr t’u anėtarėsuar nė Bashkimin Europian.

Sipas PS, pas takimit me kreun e Ekzekutivit italian, Rama pati njė takim tė veēantė me Ministren e Jashtme, Emma Bonino, ish-kryeministrin Berlusconi dhe ish-kryeministrat Amato dhe D’Alema.